Nejkrásnější podzimní výlety

Asi se shodneme na tom, že výlety do přírody jsou na podzim krásné díky barvám, které příroda vykouzlí, téměř kdekoliv, kamkoliv. Stačí zajít za město do lesa, hlavně do toho listnatého nebo smíšeného, a kochat se. Přesto mám pro vás pár mých oblíbenců.

Voděradské bučiny jsou naprosto kouzelné jak pro samotné bučiny, tak pro celé okolí rybníků. Když tu chytnete mlhu, tak si připadáte, že sníte. Jezdím tam skoro každý rok a právě nejradši na podzim. Je to oblast mezi Jevany, Černými Voděrady a Louňovicemi, na východ od Prahy, protkaná sítí turistických i cyklistických tras. Hodí se i pro kočárky. Na své si tu přijdou i běžkaři, samozřejmě v zimě.

Údolí Šembery má také svoje kouzlo a to díky říčce Šembeře, která tudy protéká a část cesty vede podél ní. Zurčící potok vám vyžene starosti z hlavy 🙂 PS: nezapomeňte si přibalit i buřty.

Jiráskovy skály jsme navštívili sice v létě, ale umím si představit tu krásu o dva, tři měsíce později. Výlet byl krátký a tak vhodný i pro prťata, ovšem bez kočárku. Pokud by vám to nestačilo, vydejte se k nedaleké rozhledně Čáp.

Krásně je v tuto roční dobu i v našem milovaném Českém ráji (Prachovské a Příhrazské skály, Hruboskalsko, Frýdštejn, Vranov-Pantheon, údolí Plakánek) nebo na Kokořínsku (Cinibulkova stezka, Kokořínský důl, Pokličky aj.). Skvělé to bylo také na Bezdězu, ta mlha, hmmmm.

Nedávno jsme navštívili Kersko a bylo tam rovněž báječně. Bonusem vám bude, že si můžete dát vyhlášenou omáčku, tak která to bude? Se zelím nebo šípková?

Neměli bychom opomenout ani údolí Doubravy, Děčínský Sněžník, Jizerské hory. A co si budem, těch míst by bylo ještě hodně moc, zkrátka vezměte batohy na záda a vyrazte do nejbližšího lesa nebo kam vás srdce táhne….

Tip: k podzimu se vážou také dýně. Naše oblíbené místo je Dýňový svět na statku U Pipků poblíž Golčova Jeníkova. Dýně jsou všude, je tu připravené tvoření pro děti s dýněmi, bludiště a různé „prolézačky“ např. ze slámy. Nakoupíte si jak dýně všeho druhu, tak spousty dobrot nejen z dýní (grilované klobásy, pečivo z pekárny). Podobným místem je Dýňová farma v Bykoši u Berouna. Další akce hledejte na googlu jako „dýňobraní, dýňování nebo dýňové slavnosti.