Voděradské bučiny – podzimní tip na výlet

Tuto lokalitu navštěvujeme rádi především na podzim, protože se jedná o listnaté lesy, uvidíte tu širokou paletu barev, ale Voděradské bučiny vás nezklamou ani v jinou roční dobu. Jsou oblíbené jak turisty, tak cyklisty, houbaři, běžkaři…. Uděláte si tu hezké podzimní fotky dětí nebo krajinek.

Tyto lesy jsou poměrně rozlehlé a lze tu podniknout několik výletů, my budeme psát jen o těch, které jsme zatím absolvovali. Pro všechny trasy platí stejný výchozí bod a to je parkoviště v Jevanech u rybníka.

  1. rozmanitý okruh (5 km): na této trase se nebudete nudit, střídá se tu jak terén, tak prostředí a trasa vám tak uteče velice rychle. Body, které stojí za povšimnutí: Jevanský rybník, Lenhartova studánka, pomník J. Sigmonda, odpočinkové místo, Pilský rybník, balvany, potůčky… Můžete si tu opéct i buřty (cestou bylo ohniště, bohužel nevím, kde přesně). PS: Tato trasa není vhodná pro kočárky. Vyrazte z parkoviště přes hráz a pak po červené vlevo, pokračujte po NS Voděradské bučiny.

2. okruh pro kočárky (9 km): první část vede kolem rybníků, pak se projdete lesem a možná najdete i nějaké houby. Vyrazte z parkoviště přes hráz a pak po červené vpravo podél rybníků: Jevanský, Švýcar, Ján a Vyžlovský. U posledního jmenovaného odbočte vlevo do lesa po asfaltce, po chvilce opět trochu vlevo po cyklostezce a dojdete zpět k Jevanskému rybníku.

3. okruh: spojte první a druhý okruh dohromady 🙂 Celkem 14 km..

Je tady toho mnohem víc, např. cesty kolem Aldašína, pod Kobylou, rybník Šáchovec, Louňovice, Zvánovický potok atd.