Za výhledy na Děčínský Sněžník

Podíváme se za nádhernými výhledy na Děčínský Sněžník. Děčínský Sněžník je naše nejvyšší stolová hora a po jejím vrchu vede krásná okružní stezka. Doporučujeme se tu stavit, až pojedete okolo. Výhledy se vám naskytnou z Drážďanské vyhlídky nebo z rozhledny, která nese stejné jméno jako hora.

Cesta na Sněžník a zpět

Zaparkovali jsme pod kopcem u Hřebenové boudy (zavřená) a šli vzhůru do kopce po silnici k Drážďanské vyhlídce. Je tu odpočinkové místo s posezením a především krásný výhled na Saské Švýcarsko. Pokračovali jsme po silnici až k rozhledně. Rozhledna patří k nejstarším rozhlednám u nás, vybudována byla v roce 1864, je kamenná a má podobu šachové figurky – věže. Na rozhlednu se dostanete po zaplacení vstupného (30 Kč a záloha za klíč 100 Kč) a vystoupání 173 kamenných spirálových schodů. Z rozhledny je nádherný kruhový rozhled na Saské Švýcarsko, České středohoří, Krušné a Lužické hory, Kokořínsko, Krkonoše atd. Pokladna rozhledny slouží i jako bufet, nedaleko je i penzion s restaurací (funguje v sezónně). Zpět na parkoviště jsme šli po červené nejprve podél skal, kde jsme se také kochali výhledy a později šli lesem, cesta nás dovedla zpět k asfaltce a po chvíli jsme byli u auta. Mapy.cz nám ukazovali 4,2 km, v nohách jsme měli daleko víc (však to znáte).

Rozhledna je otevřená téměř po celý rok, v létě si přijdou na své sběrači borůvek, na podzim houbaři a v zimě to tu musí být opravdu pohádkové. Zdatnější turisté mohou vyrazit z Děčína, který je pěšky vzdálený 10 km.