Kouzelné údolí Šembery

Další tip na skvělý podzimní výlet. Barev a čerstvého vzduchu si užijete až až. Říčka Šembera a Lázný potok vytvořily nedaleko Českého Brodu malebné skalnaté údolí, často přirovnávané k Šumavské Vydře.

Kaňonem vás provede naučná stezka Údolím Šembery. Začíná v Českém Brodě u pivovaru a končí u rozcestí Na Zámkách. Tato varianta měří cca 8 km, my jsme však s dětmi zvolili krátký okruh o délce 3 km, což pro ně bylo akorát. Zaparkovali jsme u Doubravčic v lese u Lichtenštejnského památníku. Pak jsme se vydali pěšky do kopce po žluté značce. Došli jsme k zřícenině hrádku Šember, což jsou spíš takové rozvaliny. Nachází se tu přístřešek, tak si můžete odpočinout.

Pokračovali jsme dál a na celkem dlouhou dobu se zabavili sběrem hub. Sešli jsme dolů k rozcestí, tady se vyplatí ještě chvilku pokračovat k soutoku Šembery s Lázným potokem, je to moc hezké místo s turistickým odpočívadlem. Pak jsme se vrátili podél proudu řeky zpět k parkovišti. Tento úsek je nejhezčí, procházeli jsme romantickým údolím s peřejemi a cca v polovině nás čekala lávka, v některých místech lze přeskakovat po kamenech. V místě, kde se náš okruh uzavírá, jsme spatřili hezké odpočívadlo s ohništěm pro opékání buřtů jako stvořené, my jsme je však sebou neměli.

Výlet vás bude bavit v každém ročním období, na jaře se můžete pokochat bílými koberci sasanek hajních, v létě můžete brouzdat vodou, na podzim si užívat barev a sbírat houby, v zimě tu musí být také krásně.