Jetřichovice s dětmi

Okolí Jetřichovic je vyhlášené skalními vyhlídkami a výstup na ně je celkem náročný. Máme však jeden tip na místo, které není až tak známé, je však velice malebné a zvládnete jej i s dětmi. Bude se vám tady určitě líbit!

Podíváme se do Pfeifferova lesíka a na vyhlídku Treppensein. Pfeifferův lesík je malý les u Jetřichovic, pojmenovaný po statkáři Pfeifferovi, kterého uvidíte vyobrazeného na směrovkách. Ty jsou tu krásně malované, na stejné narazíte v Pavlínině údolí. Cesta sem vede loukami a vyhlídkami na Marianinu vyhlídku. Cesta vede pod Marianou, uvidíte ji tedy zespodu. Lesík je pěkný se skalisky a kapradím.

K vyhlídce se dostanete vylezením na skálu pomocí provazu, zvládnou to i děti. Z vyhlídky je vidět na okolní lesy přesto má své kouzlo. Můžete zde odpočívat na lavičce a rozjímat nebo posvačit. Vyhlídka Treppenstein je na rozdíl od ostatním Jetřichovických vyhlídek méně známá a moc lidí tu nepotkáte 😉

TRASA: Vycházíme od parkoviště na návsi v Jetřichovicích a končíme tamtéž. Na návsi je fajn restaurace Praha, případně cestou Restaurace Švýcarský Dvůr nebo občerstvení. V cíli je také hřiště.

TIP: Pokud máte ještě dost času a sil doporučujeme udělat si ještě odbočku k hradu Falkenštejn, prodloužíte si tak výlet o 2 km a podíváte se na pěkný skalní hrad. Cesta k Falkenštejnu je značena žlutě, jedná o menší okruh se stoupáním po schodech (schodů je dost a není to pro úplná prťata). Vězte, že na konci vás čeká ještě žebřík. Výhled však stojí za to. Celou trasu najdete úplně dole na stránce.

Jetřichovice jsou dobrým výchozím bodem pro další výlety: NS Jetřichovické stěny s vyhlášenými vyhlídkami, Pavlínino údolí, po modré do Všemil, nebo po žluté k Dolskému mlýnu.