Z Krásné vyhlídky na Staré hrady – výlet dětem na míru

Jak už název napovídá, Krásná vyhlídka se nachází na opravdu krásném místě na okraji Příhrazských skal, s krásnou vyhlídkou a nejen to. Najdete tu restauraci s vyhlídkou na Ještěd a okolí, vyžití pro děti v podobě hřiště u vyhlídky a minizoo s možností krmení.

Krásná vyhlídka

Výchozím bodem je parkoviště Krásná vyhlídka ležící severně od obce Boseň v Českém ráji. Zde najdeme jak zmiňovanou restauraci s vyhlídkou, tak minizoo, kde mohou děti nakrmit kozy přímo z ruky, dvě hřiště (u restaurace a u minizoo) a ještě rychlé občerstvení. Můžete se tu také ubytovat v penzionu. Odsud se vychází na ikonické Drábské světničky (které jsou momentálně na delší dobu zavřené), na druhou stranu se dostanete na Staré hrady a tam jsme šli my. Doporučuji nejdřív absolvovat výlet na Staré hrady a za odměnu děti nalákat na hřiště a kozičky, jinak hrozí, že se z hřiště jen tak nedostanete 🙂

Kudy tudy k cíli

Celou cestu jsme šli po červené po okraji Příhrazských skal, s malými dětmi to chce tedy trochu opatrnosti, nebojte nejde se úplně po hraně skal. Navíc se jde lesem, takže se dá jít i v horkém létě, minimálně dopoledne je cesta příjemná. Po 1,5 km jsme došli do cíle, tedy na Staré hrady, což jsou zbytky skalního hrádku, dochovaly se jen dvě světničky a vytesaná nádrž na vodu. Zajímavostí je, že o hradu se nedochovaly žádné písemné záznamy a tak můžeme jeho vznik spíš odhadovat, i odborníci se přou o 13., 14. a začátku 15.století… Na hrádku se chodí po železných žebřících a mostech, s menšími dětmi je lepší mít na jedno dítě jedny ruce. Z vršku skal se nabízí pěkné výhledy do kraje. Zpět jsme šli stejnou cestou a na konci nechali děti vyřádit na hřišti, nakrmit kozy. Třešničkou na dortu byl moc dobrý oběd v restauraci Na Krásné vyhlídce. V sezóně je potřeba rezervace.

TIP: Lze přijít také od obce Příhrazy, cesta je to sice kratší, ale s větším stoupáním a spoustou schodů

Další tipy v Českém ráji pro rodiny s dětmi najdete: https://www.poceskusdetmi.cz/kam-za-zabavou-s-detmi-v-ceskem-raji/