Kam za zvířátky? 14 netradičních tipů

Co si budeme povídat, zvířátka jsou velkým tahákem pro malé i větší děti. Pojďme se podívat, kam můžete děti vzít právě za zvířátky. Jedná se o menší zoologické zahrady, zooparky, zookoutky atp. nacházející se převážně ve Středočeském kraji. Všechny jsme navštívili v rámci jednodenních výletů či o dovolené a rádi je doporučíme. Na konci článku se zmiňuji i o místech, kde se nám tak úplně nelíbilo a důvody proč.

Obora Žleby: skvělé místo na půl denní až celodenní výlet, můžete navštívit zámek, park a hlavně oboru. V oboře se konají vtipně komentované ukázky výcviků dravců a také krmení bílých jelenů.. Nechybí hřiště a občerstvení. Otevřeno od května do září.

Vstupné: 60 – 100,- Hřiště Občerstvení Nej zážitek: výcvik dravců

Farma Bláto: jedinečné místo pro děti i pro rodiče. Mají tu hospodářská zvířata, vyrábí vlastní mléčné výrobky, především sýry a hlavně vynikající domácí zmrzku. Najdete tu lesní bar a hospodu Maštal, celý prostor je velice vkusně rekonstruován v retro stylu. Otevřeno bývá pátky a soboty, často se griluje v lesním baru. Farmu hledejte u Uhlířských Janovic. Moc doporučujeme!

Vstupné ZDARMA Nej: výborná domácí zmrzlina

ParaZOO Vlašim: jak název napovídá, nachází se tu postižená zvířata, která už pro svoje zranění nemůžou být vypuštěna do přírody. Seznámíte se zvířaty, která žijí kolem nás. Nejvíc nás zaujala vydra, pokud bude mít zrovna náladu, strávíte u výběhu dlouhou dobu 🙂 Otevřeno je od března do listopadu.

Vstupné: 60 – 100,- Nej zážitek: vydra (když má náladu)

Záchranná stanice Pavlov: opět podobná zvířata jako ve Vlašimi, opět skvělý vydří výběh. Jsou tu také dravci, kteří jsou ochočení, můžete se s nimi vyfotit, pohladit je… Pavlov najdete u Ledče nad Sázavou. Otevřeno bývá od května do září.

Vstupné: 70 – 100,- Nej zážitek: focení se sovičkami

Záchranná stanice Huslík: další záchranná stanice, nachází se u Poděbrad a z Poděbrad se sem dostanete třeba vláčkem nebo na kole. Navíc Huslík není jen záchrannou stanicí ale i ekocentrem, najdete tu např. didaktické hřiště pro děti, ohniště, naučné tabule, přístřešek s posezením a pecí na chleba, sad starých ovocných stromů, louku atd…

Vstupné: dobrovolné Hřiště Nej zážitek: pozorování veverek a mluvící krkavec Karel

Klopotovské údolí: o pěkném výletu za zvířátky do údolí u Nového Města nad Metují jsme psali tady https://www.poceskusdetmi.cz/vylet-za-zviratky-klopotovske-udoli-u-noveho-mesta-nad-metuji/

Vstupné: zdarma Nej zážitek: pozorovat vysokou zvěř opravdu zblízka

Obora sv. Linhart v Karlovarských lesích je také dobrým místem, kde můžete pozorovat zvěř zblízka. Na 5 km dlouhém okruhu uvidíte tři obory: s divokými prasaty, jeleny sika a daňky. Zvířata se pozorují z vyhlídkových plošin a dřevěných lávek. Procházka je moc pěkný zážitek. Je tu také kavárna s hracím koutkem.

Vstupné: ZDARMA Nej zážitek: pozorování zvěře z lávek i za plotem.

Farmapark Muchomůrka: kontaktní zoo a dětské hřiště v jednom obklopené loukami a lesy nad Svobodou nad Úpou, samotná procházka Krkonošskou přírodou k zookoutku stojí za to. Otevřeno je jen za vhodného počasí.

Vstupné: 100,- Hřiště Nej zážitek: krásné prostředí Krkonošské přírody a pobíhání mezi zvířátky

Svíčkárna Rodas Šestajovice: není pouze svíčkárnou, ale zoo koutkem a čokoládovnou. Vyrobíte si tu dárky pro sebe i pro své blízké (mýdlo, čokoláda, svíčky) a nakrmíte zvířátka z lahve nebo popcornem. Strávíte tu pěkné odpoledne a užijete spoustu srandy.

Vstupné: 50,- Nej zážitek: výroba svíček a čokolád, krmení mláďat

Pohádková zahrada Pardubice: tady se s láskou starají o opuštěná zvířata, u vstupu si zakupte kelímek s granulemi, ať můžete krmit. Je tu i hřiště a občerstvení. Dětem se tu moc líbilo. Otevřeno celoročně.

Vstupné: 80,- Nej zážitek: krmení a mazlení zvířátek

ZOO Dvorec: moooc hezká zoo v jižních Čechách. Specializují se tu především na lvy a tygry, najdete tu i pavilon hadů. Děti si rády pohrají na menším hřišti a najde se tu i něco malého na zub.

Vstupné: 90 – 200,-

Zoopark Stěžery: menší zoopark u Hradce Králové. Hodí se jako zastávka po cestě nebo na spojení s dalším místem. Nebylo tu ani občerstvení, ani hřiště, přesto se nám tu líbilo. Otevřeno celoročně.

Vstupné: 100 – 200,-

ZOO Chleby: středně velká ZOO nacházející se ve Středních Čechách, někdo ji má rád, někdo ne. Pravda však je, že dětem se tady líbí, především hřiště nacházející se v nové části, doporučujeme tedy nejdřív navštívit tu spodní starší část a pak jít na hřiště. V nové části se můžete také občerstvit a budují se tu další výběhy, momentálně uvidíte: velbloudy, lamy, medvědy, volně se pohybující kozy a průchozí výběh daňků. Ve spodní části jsou především opice, kozy, ptáci , velké akvárium. Otevřeno celoročně.

Vstupné: 150 – 200,- Hřiště Občerstvení

Statek Starý Kolín: na statku samozřejmě nesmí chybět hospodářská zvířata: ovce, kozy, koně, krávy, osel, drůbež atd. Uvidíte tu ale i velblouda, pštrosa, pávy a papoušky. Najdete tu i jízdárnu. Otevřeno bývá pátky, neděle a svátky, o sobotách se konají svatby.

Vstupné: 70,- Hřiště Nej zážitek: jízda na koni