Výlet za zvířátky – Klopotovské údolí u Nového Města nad Metují

Rok 2021 jsme zakončili výpravou do východních Čech a bylo fajn pro jednou vyměnit Vánoční návštěvy za pobyt ve Východních Čechách. Ubytovali jsme se u Nového Města nad Metují a navštívili zde moc hezké údolí s oborami, kde žije divoká zvěř jako jeleni, mufloni, prasata atd.

Místo je jako stvořené pro výlet s malými dětmi, půjdete po rovině a hlavně za zvířátky. Můžete si vzít kočárek nebo odrážedlo, případně kolo. Výlet je celkem krátký, cca 2 km, záleží, jak daleko budete chtít dojít.

Zaparkovat můžete za mostem u hlavní silnice na parkovišti nebo na náměstí odkud je to blízko do zámku, městského muzea i infocentra. Vydáte se po žluté, jdete Klopotovskou ulicí a po chvíli zahnete vpravo k Bohdašínskému potoku. Ten lemuje zbytek cesty. Kousek za posledními domy narazíte na první oboru, ve které jsou divoká prasata, hned naproti je velká voliéra pro divoké ptáky. Po chvíli objevíte další oboru, ve které žije vysoká zvěř (jeleni, laně, mufloni …). Zvířata můžete pohladit nebo nakrmit zeleninou (pečivo jim raději nedávejte).

Zvířata jsou očividně zvyklá na lidi, nebáli se nás a mohli jsme si je prohlédnout pěkně z blízka, u každé obory i je takové vyvýšené místo k pozorování. Pokračujete dál hezkou procházkou údolím a narazíte na jeskyni Čertovu díru, později Lesníkovu studánku a na zamřížovaný vchod do štoly (Mertova díra). Zpět jdete stejnou cestou.. Kdo se pozorně dívá, možná uvidí i Čertovu šlápotu 🙂

Bude tady fajn i v létě za horkého počasí, protože potok a stromy zde vytvoří příjemné ovzduší. Obora je přístupná po celý rok.