Za pokladem na „ztracený zámek“ Zvířetice

Představíme vám pohodový výlet na zříceninu zámku Zvířetice s hledáním pokladu. Když jsme na zříceninu vyrazili, netušili jsme, že tu lze hledat poklad a tak to pro nás bylo příjemné překvapení. V infocentru pod hradem jsme za 100 Kč zakoupili mapku s úkoly a dle indicií skládaly tajenku, díky které jsme se dozvěděli kód do trezoru, kde si dítko mohlo vybrat odměnu dle libosti. Hra se jmenuje „Tajemství zvířetického trezoru hraběnky Eleonory„.

Zvířetice naleznete u Bakova nad Jizerou. Parkoviště se nachází v podhradí u zmiňovaného infocentra. Odtud už je to co by kamenem dohodil 400 metrů po modré do mírného kopce. Pro kočárek cesta moc vhodná není. Po krátké výstupu vás po průchodu vstupní branou čeká rozsáhlé nádvoří, přilehlé opevnění, studna a věž, na kterou můžete vystoupat, je z ní krásný výhled.

Co dalšího? U infocentra je i menší dětské hřiště a naproti zahradní železnice, která jezdí nepravidelně o víkendech, najděte si na internetu. Doporučujeme ještě navštívit Hrnčířský dvůr ve Zvířeticích, kde mj. můžete zakoupit krásné keramické výrobky, občerstvit se (v nabídce mají kávu, nápoje, nanuky, zákusky) a odpočinout si ve stínu starého ořešáku.

TIP: můžete přijet také vlakem, vystoupíte v Bakově nad Jizerou a přijdete pěšky, z nádraží je to 600 m.