Výlet do zoo Olomouc, Svatý Kopeček

ZOO Olomouc je moc hezká zoo na okraji města, konkrétně na Svatém Kopečku, který je vzdálený 8 km od Olomouce. Tato zoo je sice menší, ale nabízí vše jako ve větších zahradách (komentované krmení, občerstvení, hřiště, safari vláček atd.) Zoo si můžete projít po svých nebo využít safari vláček (50 Kč/osoba). Fajn je si nejdřív zoo projít pěšky a pak teprve projet vláčkem, vláček jede totiž trochu jinudy než je pěší trasa a do některých míst se pěšky nedostanete. Probíhají tu komentovaná krmení např. plameňáků, žiraf, velbloudů, klokanů, kočkovitých šelem, opic, vlků a mravenečníků. Jsou tu samozřejmě i terária a pavilony (šelem, netopýrů a nový africký pavilon).

Co nás překvapilo? Pěkné akvárium s žraloky, rejnoky, korály a mořskými koníky. Dále pak vyhlídková věž, která je zdejší zvláštností, protože je trojúhelníkového tvaru. Vstup na věž je zdarma a uvidíte z ní zoo a okolí Olomouce.

A co nás nejvíc zaujalo? Arktičtí vlci, žirafy, medvědi, nejvíc však průchod výběhem makaků, kde nejste odděleni mřížemi ani sklem jako tomu většinou je. Procházíte výběhem a ještě po lanovém mostě přes rokli… Jen sobů nám bylo líto a to ještě nebylo léto.

Praktické informace:

Cesta autem – Parkování: pokud pojedete v sezóně raději si zaparkujte na spodním parkovišti, jinak je možné, že strávíte nějaký čas v koloně a na parkoviště se stejně nedostanete. Toto spodní parkoviště se nachází cca 500 m od zoo, v obci Svatý Kopeček u autobusové zastávky. Pokud si přivstanete nebo přijedete mimo sezónu, klidně vyjeďte až na parkoviště u zoo.

Pro majitele pejsků – můžete přijít i se svým mazlíčkem, nesmíte s ním však do výběhů a pavilonů.

Cesta vlakem: Olomouc je železniční křižovatka a jsou dobré spoje z několika směrů, může být tedy dobré přijet vlakem. Počítejte s tím, že se budete přesouvat ještě cca 20 minut autobusem od nádraží k zoo, protože Svatý Kopeček není úplně v Olomouci. Jízdenky na autobus koupíte v automatu na autobusovém nádraží, které sousedí typicky s vlakovým. Kupte si jízdenky rovnou i na cestu zpět, protože na Svatém Kopečku jsme automaty nenašli a pak zbytečně platili u řidiče příplatek. Nebo použijte sms ticket.

Restaurace a stánky s občerstvením: Stánků je v zoo několik, ale u všech nás hned odradila dlouhatánská fronta, takže jsme se ani nepodívali, co mají dobrého. U vchodu se nachází restaurace Archa, která má dobré hodnocení. Další možností je nedaleká hospůdka U Maci, tam jsme obědvali my. Jídlo bylo moc dobré a navzdory tomu, co jsme četli v recenzích, přinesli ho téměř okamžitě a bylo výborné.

Hřiště: Součástí zoologické zahrady je i několik menších hřišťátek, na které při procházce jistě narazíte. Největším lákadlem je pak Lanáček, který najdete na konci zoo, vstupné 80 Kč/osoba. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani hřiště před zoo, které je moc hezké, vyrobené přírodní z přírodních materiálů a nachází se převážně ve stínu.

Budeme moc rádi, když nám pošlete fotku ze zoo Olomouc (zveřejníme jí na instagramu, pokud budete souhlasit) a napíšete, jak se vám zoo líbila.