Stolová hora Pfaffenstein, na dosah Königsteinu (Německo)

Až pojedete na Königstein, dejte šanci i některé stolové hoře, v okolí jich je spoustu a každá má své kouzlo. Jedno mají společné, z těchto stolových hor jsou krásné výhledy. My jsme zkusili jen tak Pfaffenstein a byl to krásný výlet, který rádi doporučíme a popíšeme.

Zaparkovali jsme na posledním parkovišti pod Pfaffensteinem v Pfaffendorfu, který se nachází jen kousíček od Königsteinu. Šli jsme chvíli přes pole a pak začalo prudké stoupání po žebřících a po schodech. Naštěstí jsme se tudy nevraceli, cesta zpět byla pozvolnější. Nahoře nás čekali krásné výhledy a tak jsme se tu dlouho vydýchávali a kochali. Pak jsme teprve začali koukat do mapy, jak se vlastně vrátíme, protože cestu zpět po žebřících jsme absolvovat nechtěli. Stačilo pokračovat po zelené. Došli jsme k rozhledně, vylezli tedy ještě po celodenním putování na rozhlednu. Pod rozhlednou bylo i občerstvení a wc, takže další pauza 🙂 No a pak jsme sešli jen pár schodů stále po zelené. Ocitli jsme se pod horou a tam jsme odbočili vpravo na neznačenou cestu, podél lesa jsme se dostali zpět k parkovišti. Nakonec dne jsme se shodli jsme, že plánovaný výlety jsou nejlepší! Byla to vlastně taková prolézačka pro větší děti a dospěláky.

TIP: když se podíváte pořádně do mapy, součástí hory je několik jeskyní a různých odboček na vyhlídky, určitě by se tu našlo plno krásných zákoutí nejen pro malé badatele či jeskyňáře 🙂

Odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/lonumusahe