Ostrovy Paxos a Antipaxos, plavba z Korfu (Řecko)

Až budete někdy na Korfu, nenechte si ujít tento lodní výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos. Článek jsem sepsala jako inspiraci a pro dohledání informací, které nám k výletu chyběly. Pokud váháte, jestli dát cca 40 Eur za tento výlet, čtěte dál. Delegátka o tomto výletě mluvila samozřejmě poutavě, ale to ony umí takto mluvit o všech výletech 🙂 Nic proti, je to jejich práce. Jenže my jsme byli na Korfu jen na skok a nevěděli jsme, který z výletů si máme vybrat. O tomto výletě jsme nenašli žádné informace a tak jsme měli trochu obavy, které se ukázaly jako zbytečné, výlet je to naprosto skvělý! Jediné mínus je, že strávíte spoustu času na cestě.

Ostrovy Paxos a Antipaxos jsou vyhlášené svými tyrkysovými vodami a nádhernými plážemi. Paxos je větší ostrov než Antipaxos. Je to ráj olivovníků, oblázkových pláží, skalních útesů a jeskyní. Pláže jsou tu nádherné, jsou přírodní a s oblázky, na větších jsou k dispozici lehátka se slunečníky. Antipaxos je malinký ostrov, který má také nádherné pláže, některé jsou přístupné pouze z lodi, vyhlášená je pláž Voutoumi.

Organizace výletu

Výlet zajišťovala cestovní kancelář u řecké společnosti a ta si sama sváží klienty z hotelů. Byli jsme namíchaní z různých hotelů a různých národností dle přihlášených osob. Naše delegátka nám oznámila čas a místo nástupu, řidič přijel na čas a jen si odškrtl jméno a počet cestujících. Odjížděli jsme v 7 ráno autobusem z našeho městečka. Pak jsme v přístavu přestoupili na parník. Tam se opět kontrolovali jména a počet cestujících, chvíli jsme čekali, až všichni dorazí. Dostali jsme takové kartičky/vrácenky na loď. Ty jsem potřebovali až na konci dne, když jsme měli rozchod na ostrově a vraceli se na loď. Delegátka plavby uměla několika jazyky a vše několikrát vysvětlovala. To nebyl problém. Ale čtěte níže…

Cesta do přístavu

Záleží jak moc daleko bydlíte od přístavu, na výlet se odplouvá z Kerkyry, Lefkimi a Agios Georgios na jihu. My jsme bydleli v Agios Georgios na severu, sváželi nás autobusem do Kerkyry, tak jsme jeli přes 2 hodiny z hotelu do přístavu, stejně jako z letiště do hotelu. S tím se zkrátka musí počítat.

Cesta z přístavu na ostrov

Konečně jsme vypluli. Cesta rychle utíkala, po 2,5 hodinách jsme zastavovali u jeskyní situovaných na skalnatém pobřeží ostrova Paxos. Do těchto jeskyní se vplouvá lodí a ano i takto velkou výletní. Zážitek to byl nezapomenutelný, naše loď byla totiž o dost větší než ostatní lodě a tak jsme byli skalám opravdu na dosah. Kapitáni jsou tu však zkušení a vědí, kam si můžou dovolit zaplout.

Antipaxos

Poté jsme pokračovali v plavbě na druhý ostrov Antipaxos a do slíbeného městečka a na slíbenou pláž…Tady nás trochu zarazilo, že tato možnost jet na pláž, na kterou nás delegátka lákala, nebyla v ceně výletu. Za autobus jsme zaplatili dalších cca 10 EUR za dva, ale bylo to jen 500 m a v pohodě se to dalo dojít pěšky. Spíš jde o to, že se to časově nedá pěšky zvládnout, na ostrově jsme měli jen 2,5 hodiny osobního volna, případně počítat s tím, že se nestihnete vypravit do městečka.

Na pláži jsme strávili hodinu a pak přejížděli autobusem do kouzelného městečka Gaios, které je plné úzkých uliček s obchůdky, restauracemi a kavárnami, všude na nás dýchala pravá řecká atmosféra. Po procházce nezbývalo než se vrátit na loď a absolvovat cestu zpět lodí a opět autobusem z Kerkyry. Dohromady jsme za tento den strávili 10 hodin v autobuse a na lodi. Do hotelu jsme se vrátili ve 22:00, sotva jsme stihli večeři, ale shodli jsme se, že to za to stálo 🙂

Občerstvení během výletu

S jídlem si starosti dělat nemusíte, můžete si sebou vzít jen něco malého. Na lodi byl bar s občerstvením, měli výborné a velké sendviče, pití všeho druhu. Na Antipaxosu se nachází bar na pláži a městečko Gaios je plné restaurací, pizzérií, kaváren atd.

Prohlédněte si galerii fotek z toho nádherného výletu: