Obora Žleby – letní tip na výlet

Netradičním výletem za zvířátky je bezesporu výlet do obory u zámku Žleby. Do obory se dostanete okolo zámku, přes zámecký park, cesta trvá cca 10 minut od parkoviště (s dětmi déle). V parku nás zaujalo velké množství rododendronů a umělý vodopád. Před oborou je hezké dětské hřiště (relativně ve stínu) a občerstvení.

Ve 12:00 a 15:30 probíhá krmení bílých jelenů a ukázky výcviku dravých ptáků a sov. Dozvíte se plno zajímavostí z jejich života. Pro děti bude jistě nezapomenutelné, jak jim létali dravci přímo nad hlavami. V oboře můžete spatřit i divoká prasata, muflony, daňky, vodní ptáky, dravé ptáky si můžete prohlédnout zblízka.

Jen vás chci upozornit na jednu věc. Sice píšu letní tip, ale spíš z pohledu, kdy lze oboru navštívit, hlavně pokud chcete vidět dravce a bílé jeleny, ukázky se totiž konají od května do září. Vyloženě pro parný letní den se výlet moc nehodí, protože plac, na kterém ukázky probíhají je na slunci bez stínu.. Zvolte tedy den, kdy bude spíš slunce pod mrakem nebo lehce chladněji 😉

Otevřeno je od května do září od 10:00 do 18:00. Krmení jelenů a ukázky dravců probíhají v létě každý den, kromě pondělí, v časech 12:00 a 15:30. V květnu, červnu a září se tyto ukázky konají jen o víkendech.

Co ještě? Na zámku se konají různé prohlídky, některé jsou zajímavé i pro větší děti (Zámecké divadlo a zákulisí nebo Velká věž a sklepení). Můžete se také projít rozsáhlým anglickým parkem podél řeky Doubravy.

Štítky

Nejnovější příspěvky

Instagram