Lufťákova stezka

Klimatické lázně

Stezka pro děti v Benecku a pro všechny, co se rádi luftují na čerstvém vzduchu, protože Benecko je považováno za klimatické lázně. Stezka začíná u centrálního parkoviště u hotelu Skalka. Doporučujeme zde začít, abyste nepřišli o indicie, které vás dovedou až k trpaslíkovi Vejralovi. V létě se můžete část stezky svézt lanovkou Kejnos, která stojí 60 Kč pro dospělé, 40 Kč pro dítě.. Pokud pojedete lanovkou, nachodíte 3 km, pokud nevyužijete lanovku, čeká vás celkem 4,5 km. Celá stezka je sjízdná s kočárkem, na lanovce vám ho také vezmou.

Naučná stezka

Na stezce je pro děti několik zastavení se zábavnými úkoly a hlavolamy. U nás jednoznačně vedly vrány. Můžete si tu zahrát různé hry, třeba piškvorky nebo lodě. Hezkou zastávku jsme si udělali u chaty Barka, kde je dětské hřiště a několik zvířátek, mělo by tu být i bistro, ale bylo zavřené.

Až najdete trpaslíka, můžete se na vybraných místech stavit pro certifikát: hotel Skalka, hotel Kubát, hotel Top Benecko, dolní stanice lanovky Kejnos, obchod a dílnička Pro šikovné ruce. Cestou jsme si nasbírali i pár lesních plodů, čekají vás hezké výhledy a taky třeba najdete v lesíku ukrytou Jindrovu skálu.

Kromě krásné přírody a zábavy na stezce tu najdete také naprostý klid. Až nás to překvapilo, v sezóně jsme tu téměř nikoho nepotkali, lanovku pouštěli jen pro nás, v restauraci bylo volno…

Restaurace

Doporučíme vám udělat si zastávku v hotelu Skalka a zde se najíst, moc dobře tu vaří a mají velikou zahradu, kde se děti vyřádí s obrovskými balóny. U hotelu Skalka začíná i druhá stezka v Benecku – Přírodní stezka, tak třeba někdy příště.