Do Jetřichovic s dětmi

Okolí Jetřichovic je vyhlášené skalními vyhlídkami a výstup na ně je celkem náročný. Máme však jeden tip na místo, které není až tak známé, je však malebné a zvládnete jej i s dětmi. Bude se vám tady určitě líbit!

Podíváme se do Pfeifferova lesíka a na vyhlídku Treppensein. Pfeifferův lesík je malý les u Jetřichovic, pojmenovaný po statkáři Pfeifferovi, kterého uvidíte vyobrazeného na směrovkách. Ty jsou tu krásně malované, na stejné narazíte v Pavlínině údolí. Cesta sem vede loukami a vyhlídkami na Marianinu vyhlídku. Cesta vede pod Marianou, uvidíte ji tedy zespodu. Lesík je pěkný se skalisky a kapradím.

K vyhlídce se dostanete vylezením na skálu pomocí provazu, zvládnou to i děti. Z vyhlídky je vidět na okolní lesy přesto má své kouzlo. Můžete zde odpočívat na lavičce a rozjímat nebo posvačit. Vyhlídka Treppenstein je na rozdíl od ostatním Jetřichovických vyhlídek méně známá a moc lidí tu nepotkáte 😉

TIP: Pokud máte ještě dost času a sil doporučujeme udělat si ještě odbočku k hradu Falkenštejn, prodloužíte si tak výlet o 2 km a podíváte se na pěkný skalní hrad. Cesta k Falkenštejnu je značena žlutě, jedná o menší okruh se stoupáním po schodech (schodů je dost a není to pro úplná prťata). Vězte, že na konci vás čeká ještě žebřík. Výhled však stojí za to. Celou trasu najdete úplně dole na stránce.

Štítky

Nejnovější příspěvky

Instagram